09170149622
Kód: 09170149622Široký sortiment
Tisíce produktů od světových výrobců.
Odborné poradenství
Technická podpora zkušeného týmu.
Rychlé dodání
Zboží skladem expedujeme obratem.
Certifikovaná kvalita
Komponenty splňující nejvyšší normy.
Detailní popis produktu
Cena za ks
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Náš sortiment |
|---|---|
| Výrobce: | Harting |
| Series: | SEK |
| Element: | DIP connector |
| Description of the contact: | Straight |
| Connection type: | PCB to cable |
| Number of contacts: | 14 |
| Contact rows: | 2 |
| Contact spacing (termination side): | 2.54 mm |
| Contact spacing (mating side): | 1.27 mm |
| Rated current: | 1 A |
| Insulation resistance: | _1012 Ω |
| Contact resistance: | ≤ 20 mΩ |
| Limiting temperature: | '-40 ... +125 °C |
| Test voltage Ur.m.s.: | 0.5 kV |
| Material (insert): | Thermoplastic resin (PC) |
| Colour (insert): | Beige |
| Material flammability class acc. to UL 94: | V-0 |
| RoHS: | compliant |
| ELV status: | compliant |
| China RoHS: | e |
| REACH Annex XVII substances: | Not contained |
| REACH ANNEX XIV substances: | Not contained |
| REACH SVHC substances: | Not contained |
| California Proposition 65 substances: | Yes |
| California Proposition 65 substances 2: | Nickel |
| Specifications: | IEC 60603-13 |
| Packaging size: | 130 |
| Net weight: | 0.1 g |
| Country of origin: | Germany |
| European customs tariff number: | 85366990 |
| GTIN: | 5713140024045 |
| eCl@ss: | 27460202 PCB connector (conductor connection) |