09693009353
Kód: 09693009353Široký sortiment
Tisíce produktů od světových výrobců.
Odborné poradenství
Technická podpora zkušeného týmu.
Rychlé dodání
Zboží skladem expedujeme obratem.
Certifikovaná kvalita
Komponenty splňující nejvyšší normy.
Detailní popis produktu
Cena za ks
MOQ = 1 ks
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Náš sortiment |
|---|---|
| Výrobce: | Harting |
| Series: | D-Sub |
| Element: | Connector |
| Description of the contact: | Turned / Straight |
| Termination method: | Wave soldering termination |
| Number of contacts: | 13 |
| PCB fixing: | With board locks |
| Contact spacing (termination side): | 2.84 mm |
| Rated current: | 5 A |
| Insulation resistance: | _105 Ω |
| Limiting temperature: | '-55 ... +125 °C |
| Performance level: | NM 30 (S4) / 1 |
| Mating cycles: | ≥ 500 |
| Test voltage Ur.m.s.: | 1 kV |
| Isolation group: | IIIa (175 ≤ CTI _ 400) |
| Hot plugging: | No |
| Material (insert): | Thermoplastic resin, glass-fibre filled (PBT) / Shell_ steel, tin plated |
| Colour (insert): | Green |
| Material (contacts): | Copper alloy |
| Surface (contacts): | Gold plated Mating side / Sn over Ni Termination side |
| Material flammability class acc. to UL 94: | V-0 |
| Specifications: | DIN 41652-1 / CECC 75301-802 |
| UL / CSA: | UL 1977 ECBT2.E102079 |
| Packaging size: | 25 |
| Net weight: | 1 g |
| Country of origin: | Germany |
| European customs tariff number: | 85366990 |
| GTIN: | 5713140217249 |
| eCl@ss: | 27440214 D-Sub coupler |
