21033212536
Kód: 21033212536Široký sortiment
Tisíce produktů od světových výrobců.
Odborné poradenství
Technická podpora zkušeného týmu.
Rychlé dodání
Zboží skladem expedujeme obratem.
Certifikovaná kvalita
Komponenty splňující nejvyšší normy.
Detailní popis produktu
Cena za ks
MOQ = 1 ks
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Náš sortiment |
|---|---|
| Výrobce: | Harting |
| Series: | Circular connectors M12 |
| Element: | PCB adapter |
| Termination method: | Reflow soldering termination (THR) |
| Number of contacts: | 4 |
| Rated current: | 4 A |
| Rated current 2: | 4 A |
| Insulation resistance: | _108 Ω |
| Contact resistance: | _108 Ω |
| Limiting temperature: | '-40 ... +85 °C |
| Mating cycles: | ≥ 100 |
| Isolation group: | I (600 ≤ CTI) |
| Material (insert): | Liquid crystal polymer (LCP) |
| Material (contacts): | Copper alloy |
| Surface (contacts): | Au over Ni Mating side |
| Material flammability class acc. to UL 94: | V-0 |
| RoHS: | compliant |
| ELV status: | compliant |
| China RoHS: | e |
| REACH Annex XVII substances: | Not contained |
| REACH ANNEX XIV substances: | Not contained |
| REACH SVHC substances: | Yes |
| California Proposition 65 substances: | Not contained |
| Specifications: | IEC 61076-2-101 / IEC 61076-2-010 |
| Packaging size: | 1 |
| Country of origin: | Germany |
| European customs tariff number: | 85366930 |
| GTIN: | 5713140228092 |
| eCl@ss: | 27460201 PCB connector (board connector) |
